Návod k použití závěsného houpacího křesla
Tento výrobek je určen pro relaxaci a odpočinek.

Dbejte na dodržování následujících pokynů, abyste bezpečně a správně používali tento výrobek.

Tento návod k použití je součástí tohoto výrobku. Obsahuje důležitá upozornění k jeho používání.

Návod pečlivě uschovejte a pokud výrobek předáváte jiné osobě, přiložte tento návod.

 Důležité upozornění: Děti smí používat tento výrobek pouze pod dohledem dospělé osoby!!!

!!! Nikdy nenechávejte malé děti bez dozoru !!!

 Všeobecné údaje - závěsné křeslo:

- max. nosnost 130 kg
- počet osob, pro které je výrobek určen : 1
- dřevěná tyč z tvrdého dřeva, Ø cca 3,5 cm, délka cca 90cm barva přírodní nebo mořená (ořech, mahagon, teak)
- rozměry sedáku cca 60x125 cm
- výplň: molitan + rouno
- součástí všech typů je polštářek, podnožka, karabina s pojistkou a taška
- šňůry jsou ze 100% bavlny

 Pro bezpečnou montáž si pozorně přečtěte následující návod - závěsné křeslo:

 1. Vyjměte houpací křeslo z obalu.

 2. Položte houpací křeslo na rovnou plochu, pečlivě srovnejte šňůry a věnujte pozornost kruhu, kde jsou uchyceny všechny šňůry, aby nebyl otočený kolem tyče.

 3. Zkontrolujte, zda jsou všechny šňůry správně umístěny a zda je křeslo nepoškozené. V případě jakéhokoliv poškození toto křeslo nepoužívejte a reklamujte ho u prodejce.

 4. Vyberte pečlivě místo, kam chcete křeslo zavěsit. POZOR! Závěsné křeslo smí být umístěno výhradně buď na strop z masivního dřeva nebo betonu, doporučená výška zavěšení je cca 1,95 m, výška sedáku nad zemí by měla být cca 50 cm,ale zavěste si křeslo tak, aby se vám pohodlně nasedalo i vysedalo. Výšku zavěšení lze řešit např. řetězem,který vám umožní zavěšení křesla přesně do takové výšky, jakou potřebujete. Také si uvědomte, že kolem křesla budete potřebovat prostor, kde se budete pohupovat s nataženýma nohama.

!!! MONTÁŽ SI PROVÁDÍ KAŽDÝ ZÁKAZNÍK SÁM NA VLASTNÍ ZODPOVĚDNOST !!!


DOPORUČUJEME KONZULTACI S ODBORNÍKEM

 Doporučená montáž na betonový strop:
Montáž smí být provedena pouze pomocí upevňovacího systému, který je pro daný povrch určen a musí být schválen pro zatížení nejméně 250 kg! Doporučujeme použít chemickou kotvu a houpačkový hák s metrickým závitem.

 Doporučená montáž na dřevěný strop:
a) Vyvrtejte otvor (doporučujeme vrtákem Ø 8mm).
b) Do otvoru umístěte vhodný bezpečnostní závěs (doporučujeme závěs Ø 12mm) až po konec závitu.
c) Celá část závitu musí být uchycena ve dřevě a toto dřevo musí umožňovat zatížení nejméně 250 kg!

 5. Na kroužek zavěste karabinu s pojistkou a křeslo zavěste na vámi zvolené místo tak, aby logo na tyči bylo na levé straně před vámi. Šňůrky polštářku jen provlečte druhým nebo třetím poutkem podhlavníku. Polštářek slouží pro lepší oporu hlavy např. při čtení nebo pro vyšší postavy. Pokud polštářek nepotřebujete, přehoďte ho za opěrák, houpačka bude držet lépe tvar po vysednutí.

 6. Než se posadíte do houpacího křesla, ujistěte se, že bezpečnostní závěsy drží a jsou pevně zašroubovány.

 7. Při prvním usednutím do křesla se nenechte zmást tím, že křeslo bude dost vysoko, protože šňůry se vyvěsí do správné délky až po několikerém zatížení. Podnožku nechte viset volně pod sedákem. Pokud ji budete chtít použít, uchopte ji oběma rukama a vzepřete si do ní chodidla. Nohy na podnožce můžete mít buď natažené nebo pokrčené, záleží na tom, co se vám bude zdát více příjemné.

 8. Při vysedání z houpacího křesla buďte opatrní. Podnožku zasuňte zpět pod sedák, dejte nohy na zem, případně jeden až dva kroky couvněte a opřete se o područky, nebo se můžete přitáhnout za tyč a poté se bezpečně postavit.

 9. Výrobce neručí za škody způsobené nesprávným používáním tohoto výrobku, zejména jeho přetěžováním nebo namáháním trhavými pohyby a v žádném případě za nesprávnou montáž!

 10. Výrobce také neručí za škody vzniklé normálním opotřebením, nedbalostí, nepozorností, nebo použitím výrobku pro jiné účely, než pro které je určen.

 11. Tento výrobek není možné prát v pračce, proto výrobce doporučuje k čištění výrobku použít široce dostupné čistící prostředky určené k čištění čalounění a potahových látek, ať už ve formě sprejů, nebo roztoků vytvářejících čistící pěnu.